Michalovskí futbalisti si z Bratislavy neprivezú ani bod

Zľava: Marek Rigo z ŠK Slovan Bratislava a Michal Sipľak z MFK Zemplín Michalovce. (Autor: SITA)
TASR|1. okt 2016 o 19:35

Východniari prehrávali o tri góly, čestný úspech zaznamenali až v závere.

BRATISLAVA. Úvodné minúty boli bez vyložených príležitostí či väčšieho ofenzívneho nasadenia z jednej alebo druhej strany. Hostia zahrozili jedine strelou pod brvno, ktorú Mucha vyrazil na rohový kop.

Následne sa už k bráne súpera dostali domáci, svoje možnosti nezužitkovali Schet ani Soumah, no podarilo sa to Čavričovi, ktorý v 19. minúte do prázdnej brány zakončil peknú kombinačnú akciu.

Ten istý hráč mal onedlho šancu aj na svoj druhý zásah v stretnutí, tentoraz však nepochodil pred Macejom. Michalovce sa k vyrovnaniu nepriblížili, naopak, v 33. minúte zabezpečil Slovanu dvojgólové vedenie Soumah, ktorý s prehľadom premenil pokutový kop.

Kontry domácich

Bratislavčania sa po zmene strán nehnali za tretím gólom a znížiť tak mohol v 52. minúte Danko. Ten vypálil prudko, ale iba do miesta, kde stál nachystaný Mucha.

Vzápätí sa na opačnej strane individuálne uvoľnil Soumah, jeho pokus rovnako smeroval iba do brankára.

Potom sa do rýchleho protiútoku osamotene rútili Rigo so Soumahom, prvý menovaný sa rozhodol zakončiť samostatne, Macej však vystihol jeho úmysel.

S pribúdajúcim časom sa Zemplínčania museli snažiť o útočenie vo väčšom počte, čo "belasým" otváralo priestor na ďalšie kontry.

Najnebezpečnejšiu z nich zavŕšil technickým pokusom Čavrič.

Viedli už o tri góly

Po "hluchých" minútach sa v pokutovom území odrazila lopta k Soumahovi, ktorý neprekonal pripraveného Maceja. Soumah svoj druhý gól v zápase nepridal ani v 80. minúte, keď opäť neuspel sám pred brankárom hostí.

Slovan na 3:0 predsa len zvýšil o dve minúty neskôr, hlavičkou sa o to po centri De Kampsa zaslúžil bývalý futbalista Michaloviec Vernon de Marco.

V záverečnej desaťminútovke aj do tretice Macej zlikvidoval nájazd Soumaha a do odkrytej brány po prihrávke Kubíka neskóroval Čavrič.

V 89. minúte si Michalovce pripísali čestný zásah, jedenástku premenil Škutka. Mohli sa dočkať aj kontaktného gólu, ale hlavičku Kushtu s námahou vytesnil Mucha.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 19. Čavrič, 33. Soumah (z 11 m), 82. Vernon de Marco - 89. Škutka (z 11 m),

ŽK: Kotula, De Kamps, Saláta - Lazarus, Koscelník, Danko, Kushta.

Rozhodoval: Chmura, 904 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan: Mucha - Kotula (84. Ligeon), Saláta, Vernon de Marco, Kubík - De Kamps, Rigo (59. Scott) - Schet, Soumah, Cleber (75. Oršula) - Čavrič

Zemplín: Macej - Koscelník, Lazarus, Podhorin, Sipľak - Žofčák, Qose (71. Kushta), Danko, Kotora (55. Kunca) - Škutka, Mensah (79. Turik)

Domov»Sportnet na východe»Michalovskí futbalisti si z Bratislavy neprivezú ani bod