Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Michalovce si vezú z Trnavy tri body

V 9. kole futbalovej Fortuna ligy vyhrali Zemplínčania u súpera 3:2.

Martin Koscelník strelil prvý gól Michaloviec.(Zdroj: SITA)

TRNAVA/MICHALOVCE. Husársky kúsok sa podaril futbalistom MFK Zemplín Michalovce v 9. kole Fortuna ligy.

Hoci na pôde Trnavy prehrávali 0:1, tromi gólmi otočili skóre a hoci ešte domáci Spartak skorigoval, Zemplínčania si už trio body nenechali vziať.

Paradoxné je, že Michalovce strelili v jednom zápase tri góly, teda toľko, koľko v doterajších ôsmich kolách.

Hostia prehrávali

Domáci sa mohli ujať vedenia už v 5. minúte, keď po úniku Haliloviča a jeho nezištnej prihrávke nepresne zakoncil Bello.

Hostia odpovedali dvakrát Kotorom. Po jeho druhom zakončení rozohral Jakubech rýchlu akciu cez Mikoviča a jeho únik prefekne zakončil Jirka na 1:0 pre domácich.

V 15. minúte po rohovom kope hlavičkoval Kushta do bočnej siete. O dve minúty po úniku Jirku domáci kapitán Mikovič prestrelil.

V 23. minúte zakončoval Horník, ale jeho tečovanú strelu padajúcu pod brvno stacil brankár Kira vytlačiť na roh.

Hostia vyrovnali v 33. minúte, keď po rohovom kope hlavou usmernil loptu do siete neobsadený Koscelník.

Zvrat po prestávke

Druhý polčas začali lepšie Zemplínčania. Striedajúci Škutka v 48. minúte po vyšachovaní trnavskej obrany a prihrávke Danka z uhla prekonal Jakubecha.

V 56. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale Sloboda po prihrávke Mikoviča sám pred Kirom nezakončil.

V 64. minúte už hostia viedli 3:1, keď sa po obrovskej chybe domáceho Horníka dostal sám pred Jakubecha Mensah a s prehľadom s

kóroval. O 4 minúty svitla domácim nádej po faule hostí v šestnástke na Greššáka. Z nariadenej jedenástky Godál znížil na 2:3.

Nervózni Trnavčania sa však vyrovnania nedočkali, pretože obrana hostí stála na pevných nohách a domácich do zakončenia nepúšťala.

Päť minút pred koncom mohol vyrovnať striedajúci Košťál, ale z dobrej pozície vystrelil iba slabo.

Futbalisti Michaloviec boli v Trnave futbalovejší a nečakane získali cenné tri body.

Hlasy po zápase

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Do zápasu sme vstúpili dobre. Viedli sme 1:0 a zdá sa mi, že pre niektorých hráčov tento stav znamenal koniec zapasu. Hostia do polčasu vyrovnali, po zmene strán sme dostali dva góly a aj keď po góle z penalty nám svitla menšia nádej, zaslúžene sme prehrali."

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, pretože sme vyhrali a aj po hernej stránke sme podali slušný výkon. Trikrát sme skórovali a zaslúžene sme získali tri body."

Téma: Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Liga majstrov 2017/2018

Horský záchranár: Slovenský raj niektorí turisti podceňujú

Úspešný zásah ich napĺňa vynikajúcim pocitom.

Kontroverzný Lenin prišiel do Seattlu z Popradu

Pred Nežnou revolúciou mal byť pýchou Popradu, dnes irituje obyvateľov mesta Seattle.

Rýchly vodič zrazil cyklistu, súd poukázal na jeho spoluzavinenie

Tragická dopravná nehoda sa stala ešte v roku 2010.

Rokliny a tiesňavy robia Slovenský raj tým, čím je

Vyberte si túru zo sprístupnených trás.

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.