Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Michalovce si vezú z Trnavy tri body

V 9. kole futbalovej Fortuna ligy vyhrali Zemplínčania u súpera 3:2.

Martin Koscelník strelil prvý gól Michaloviec.(Zdroj: SITA)

TRNAVA/MICHALOVCE. Husársky kúsok sa podaril futbalistom MFK Zemplín Michalovce v 9. kole Fortuna ligy.

Hoci na pôde Trnavy prehrávali 0:1, tromi gólmi otočili skóre a hoci ešte domáci Spartak skorigoval, Zemplínčania si už trio body nenechali vziať.

Paradoxné je, že Michalovce strelili v jednom zápase tri góly, teda toľko, koľko v doterajších ôsmich kolách.

Hostia prehrávali

Domáci sa mohli ujať vedenia už v 5. minúte, keď po úniku Haliloviča a jeho nezištnej prihrávke nepresne zakoncil Bello.

Hostia odpovedali dvakrát Kotorom. Po jeho druhom zakončení rozohral Jakubech rýchlu akciu cez Mikoviča a jeho únik prefekne zakončil Jirka na 1:0 pre domácich.

V 15. minúte po rohovom kope hlavičkoval Kushta do bočnej siete. O dve minúty po úniku Jirku domáci kapitán Mikovič prestrelil.

V 23. minúte zakončoval Horník, ale jeho tečovanú strelu padajúcu pod brvno stacil brankár Kira vytlačiť na roh.

Hostia vyrovnali v 33. minúte, keď po rohovom kope hlavou usmernil loptu do siete neobsadený Koscelník.

Zvrat po prestávke

Druhý polčas začali lepšie Zemplínčania. Striedajúci Škutka v 48. minúte po vyšachovaní trnavskej obrany a prihrávke Danka z uhla prekonal Jakubecha.

V 56. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale Sloboda po prihrávke Mikoviča sám pred Kirom nezakončil.

V 64. minúte už hostia viedli 3:1, keď sa po obrovskej chybe domáceho Horníka dostal sám pred Jakubecha Mensah a s prehľadom s

kóroval. O 4 minúty svitla domácim nádej po faule hostí v šestnástke na Greššáka. Z nariadenej jedenástky Godál znížil na 2:3.

Nervózni Trnavčania sa však vyrovnania nedočkali, pretože obrana hostí stála na pevných nohách a domácich do zakončenia nepúšťala.

Päť minút pred koncom mohol vyrovnať striedajúci Košťál, ale z dobrej pozície vystrelil iba slabo.

Futbalisti Michaloviec boli v Trnave futbalovejší a nečakane získali cenné tri body.

Hlasy po zápase

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Do zápasu sme vstúpili dobre. Viedli sme 1:0 a zdá sa mi, že pre niektorých hráčov tento stav znamenal koniec zapasu. Hostia do polčasu vyrovnali, po zmene strán sme dostali dva góly a aj keď po góle z penalty nám svitla menšia nádej, zaslúžene sme prehrali."

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, pretože sme vyhrali a aj po hernej stránke sme podali slušný výkon. Trikrát sme skórovali a zaslúžene sme získali tri body."

Téma: Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Vstup medzi seniorov nie je jednoduchý. Ako žijú košickí?

Veľa času a žiaden kolektív. To je prechod z aktívneho života do toho seniorského.