Martin Koscelník strelil prvý gól Michaloviec.
Martin Koscelník strelil prvý gól Michaloviec. (Autor: SITA)
TASR|17. sep 2016 o 20:53

V 9. kole futbalovej Fortuna ligy vyhrali Zemplínčania u súpera 3:2.

TRNAVA/MICHALOVCE. Husársky kúsok sa podaril futbalistom MFK Zemplín Michalovce v 9. kole Fortuna ligy.

Hoci na pôde Trnavy prehrávali 0:1, tromi gólmi otočili skóre a hoci ešte domáci Spartak skorigoval, Zemplínčania si už trio body nenechali vziať.

Paradoxné je, že Michalovce strelili v jednom zápase tri góly, teda toľko, koľko v doterajších ôsmich kolách.

Hostia prehrávali

Domáci sa mohli ujať vedenia už v 5. minúte, keď po úniku Haliloviča a jeho nezištnej prihrávke nepresne zakoncil Bello.

Hostia odpovedali dvakrát Kotorom. Po jeho druhom zakončení rozohral Jakubech rýchlu akciu cez Mikoviča a jeho únik prefekne zakončil Jirka na 1:0 pre domácich.

V 15. minúte po rohovom kope hlavičkoval Kushta do bočnej siete. O dve minúty po úniku Jirku domáci kapitán Mikovič prestrelil.

V 23. minúte zakončoval Horník, ale jeho tečovanú strelu padajúcu pod brvno stacil brankár Kira vytlačiť na roh.

Hostia vyrovnali v 33. minúte, keď po rohovom kope hlavou usmernil loptu do siete neobsadený Koscelník.

Zvrat po prestávke

Druhý polčas začali lepšie Zemplínčania. Striedajúci Škutka v 48. minúte po vyšachovaní trnavskej obrany a prihrávke Danka z uhla prekonal Jakubecha.

V 56. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale Sloboda po prihrávke Mikoviča sám pred Kirom nezakončil.

V 64. minúte už hostia viedli 3:1, keď sa po obrovskej chybe domáceho Horníka dostal sám pred Jakubecha Mensah a s prehľadom s

kóroval. O 4 minúty svitla domácim nádej po faule hostí v šestnástke na Greššáka. Z nariadenej jedenástky Godál znížil na 2:3.

Nervózni Trnavčania sa však vyrovnania nedočkali, pretože obrana hostí stála na pevných nohách a domácich do zakončenia nepúšťala.

Päť minút pred koncom mohol vyrovnať striedajúci Košťál, ale z dobrej pozície vystrelil iba slabo.

Futbalisti Michaloviec boli v Trnave futbalovejší a nečakane získali cenné tri body.

Hlasy po zápase

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Do zápasu sme vstúpili dobre. Viedli sme 1:0 a zdá sa mi, že pre niektorých hráčov tento stav znamenal koniec zapasu. Hostia do polčasu vyrovnali, po zmene strán sme dostali dva góly a aj keď po góle z penalty nám svitla menšia nádej, zaslúžene sme prehrali."

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, pretože sme vyhrali a aj po hernej stránke sme podali slušný výkon. Trikrát sme skórovali a zaslúžene sme získali tri body."

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 2:3 (1:1)

Góly: 10. Jirka, 68. Godál (11 m) - 34. Koscelník, 48. Škutka, 64. Mensah.

Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Mikovič - Lazarus, 3 511 divákov.

Trnava: Jakubech - Horník (81. Košťál), Greššák, Godál, Čonka - Sloboda, Bello - Jirka, Mihálik (46. Gagnon), Halilovič- Mikovič.

Michalovce: Kira - Koscelník, Lazarus, Podhorin, Sipľak - Danko, Qose - Žofčák (46. Škutka), Mensah, Kotora (90. Vajs) - Kushta.

Tabuľka

1. Žilina                        9          7          1          1          22:8     22

2. Podbrezová             9          5          4          0          9:2       19

3. Ružomberok            9          5          2          2          22:12   17

4. Myjava                    9          5          2          2          9:7       17

5. Slovan                     9          4          2          3          12:12   14

6. Trnava                     9          2          5          2          13:12   11

7. Senica                      9          3          2          4          10:10   11

8. Michalovce              9          3          2          4          6:12     11

9. Trenčín                    9          3          1          5          13:17   10

10. Zl. Moravce           9          1          3          5          9:15     6

11. Prešov                   9          1          2          6          2:15     5

12. D. Streda               9          0          4          5          8:13     4