Michalovské hádzanárky nepostúpili do hlavnej fázy Ligy majstrov

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|10. sep 2016 o 19:23

Iuventa prehrala v semifinále kvalifikačného turnaja v slovinskej Ľubľani.

ĽUBĽANA. Hádzanárky Iuventy Michalovce sa ani na šiesty pokus neprebojovali do skupinovej fázy Ligy majstrov.

V semifinále kvalifikačného turnaja v slovinskej Ľubľani prehrali s domácim družstvom 22:28 a zahrajú si iba o konečné 3. miesto.

Do hlavnej fázy sa kvalifikuje iba víťaz turnaja v Ľubľane. Michalovčanky však budú účinkovať v Pohári EHF.

O tom, či to bude v 2. alebo až v 3. predkole, rozhodne ich nedeľný zápas o konečné umiestnenie, ktorý sa začne od 14.00.

Štvorgólový náskok

Domáce hráčky začali lepšie a v 6. minúte viedli 3:0. Holešová síce o dve minúty znížila na 3:2, ale následne opäť narástol stav v prospech Krimu.

V 14. minúte prehrávala Iuventa už o štyri góly (6:2) a naďalej sa jej hráčkam nedarilo ukrajovať z náskoku Sloviniek.

Domáce hádzanárky boli dôrazné v defenzíve a dostatočne úspešné aj v brejkoch.

Za stavu 7:4 nasledovala trojgólová séria domáceho tímu, ktorá naznačila možnosti oboch tímov v zápase.

V závere prvého polčasu Levčenková znížila na rozdiel troch gólov (11:8), ale domáci tím si do druhého polčasu preniesol pohodlný štvorgólový náskok.

Víťazstvo už nepustili

Dôležitý úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Krimu. Polčasový stav 14:10 bol už v 38. minúte navýšený na 18:11.

Michalovčanky narážali na pozornú hru domáceho tímu na oboch stranách ihriska a slovinské družstvo im nedávalo šancu pomýšľať na zvrat v stretnutí.

Domáce hráčky si napokon pohodlný náskok postrážili a po víťazstve o šesť gólov postúpili do finále kvalifikačného turnaja.

RK Krim Mercator Ľubľana - Iuventa Michalovce 28:22 (14:10)

Zostava Iuventy: Lafuenteová, Medveďová Černovová, M.Holešová, Štefaáikov, V. Kišiková, Rebičová, Nagyová, Habánková,Levčenková, Schusterová, Wollingerová, Dziurová, Dubaucova, Bajčiová,Perederijová.

Rozhodovali: Brkič Jusufhodzic (obaja Rak.).

Domov»Sportnet na východe»Michalovské hádzanárky nepostúpili do hlavnej fázy Ligy majstrov