MICHALOVCE. Mesto Michalovce spolu s partnermi z Ukrajiny, Slovenska a Nórska pracuje na projekte rozvoja informačných tokov susedných regiónov – Zemplína a Zakarpatskej oblasti.
Projekt bol podporený z prostriedkov Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu sumou 189 764 eur.
Mesto spolu s ukrajinským partnerom spolufinancujú projekt vo výške 15 percent. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Palečková.
Hlavným zámerom projektu pod názvom Inovatívne informačné produkty cezhraničnej spolupráce (akronym projektu – SK-INFO-UA) je zabezpečiť rozvoj informačných tokov inovatívnymi prístupmi.
Mesto Michalovce je prijímateľom grantu a koordinátorom celého projektu, pričom spolupracuje s piatimi partnermi, najmä z mesta Užhorod.
Zriadili wifi zóny
Projekt už prináša prvé výsledky na oboch stranách hranice. V meste Michalovce boli zriadené dve wifi zóny – na Námestí osloboditeľov a na autobusovej stanici.
Každý záujemca, majiteľ smartfónu či tabletu, sa môže zdarma pripojiť do siete internetu na 30 minút každý deň. Rovnaké možnosti voľného pripojenia pripravuje aj mesto Užhorod.
Prostredníctvom projektu boli posilnené prezentačné možnosti informačných kancelárií oboch miest.
V Turistickej informačnej kancelárii mesta Michalovce bol umiestnený Net-top-box server s cieľom sprístupniť informácie o meste a okolí.
Server bude súčasťou prezentácií mesta na medzinárodných výstavách cestovného ruchu či analogických podujatiach.
Pripravujú sa rôzne šablóny prezentácií mesta ako aj tematicky zameraných sprievodcov, ktorí budú súčasťou šablón. Podobný server vlastní aj mesto Užhorod s rovnakým zámerom.
Pribudli nové tabule
Pribudli nové turistické informačné tabule v piatich lokalitách Michaloviec.
Na dvojjazyčných tabuliach s mapami a s QR prepojením na ďalšie vytvorené zdroje sú prezentované historické pamiatky mesta, zaujímavé miesta pre návštevníkov, turistov.
Súčasne chystajú ďalšie elektronické aj tlačené informačné zdroje o oboch regiónoch v troch jazykových mutáciách, prístupných prostredníctvom siete internet či blue-tooth prístupu.
Obe strany v súčasnosti pracujú na turistických web portáloch, audio a multimediálnych sprievodcoch.
Spracovaná je aj umelecká fotografická publikácia o spoločnom regióne Zemplín a Zakarpatie, ktorá bude čoskoro prístupná verejnosti.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín