V akcii skúsený Igor Žofčák z Michaloviec.
V akcii skúsený Igor Žofčák z Michaloviec. (Autor: SITA)
TASR|13. aug 2016 o 20:50

Futbalisti Zemplína podľahli v 5. kole Fortuna ligy na Pohroní 0:1.

PODBREZOVÁ/MICHALOVCE. Futbalisti Zemplína Michalovce prehrali v 5. kole Fortuna ligy v Podbrezovej 0:1.

Rozhodujúci gól zápasu vsietil v 76. minúte domáci Ján Krivák.

Škutka trafil brvno

Oba tímy začali ofenzívne. Hostia boli častejšie na lopte a dostali sa aj do prvej šance. V 11. minúte po dlhom centri hlavičkoval v päťke Škutka a opečiatkoval brvno.

Domáci hrozili hlavne zo štandardiek, po jednej sa dostal k zakončeniu Kostelný, ale hlavičkoval slabšie, s loptou gólman Macej problémy nemal. Postupne tempo hry upadalo do priemeru, až v závere polčasu nastal vzruch pred
bránkami.

Žofčák spoza šestnástky preveril strelou po zemi Kuciaka. Ten potom ešte zasahoval po hlavičke Morlacchiho.

Na opačnej strane sa dostával do šance Bernadina, ale zadáci Michaloviec ho v rozhodujúcej chvíli odzbrojili.

Rozhodol gól Kriváka

Do druhého dejstva prišli až traja noví futbalisti s cieľom viac oživiť hru, dvaja na domácej strane, ale diváci naďalej
sledovali nevýrazný futbal s množstvom nepresností.

Miernu prevahu mala Podbrezová. Pohrozila však až zo štandardky, po ktorej v skrumáži trafil šikovne loptu Vajda, no Macej vytiahol pohotový zákrok.

Na ihrisko následne prišiel domáci Breznaník a hneď sa predviedol peknou strelou z vyše dvadsiatich metrov, mieril tesne vedľa žrde.

Tlak "železiarov" narastal a napokon priniesol úspech v podobe gólu. V 77. minúte po centri Breznaníka hlavičkoval
v pokutovom území Krivák, ktorý zariadil stav 1:0.

Ten mohli ešte navýšiť Turňa a Kochan, no výbornému Macejovi dokázali pomôcť spoluhráči.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Mohli sme sa presvedčiť, že prvý polčas na dobrý výsledok nestačí. V ňom sme mali dve-tri šance a mohli sme ísť do vedenia. V druhom polčase nás súper zatlačil a my sme sa nevedeli spod jeho tlaku vymaniť. Po prestávke sme odišli z ihriska, čo by sa stávať nemalo. Robili sme chyby, štandardkami sa domáci dostali na koňa a napokon nám dali aj gól."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Nebol to jednoduchý zápas. Prvý polčas sme nehrali dobre, možno si niektorí hráči mysleli, že to bude ľahké. Súper má však kvalitu, dobrých futbalistov, čo sa ukázalo v prvom dejstve. Dostali sme dobré zaucho. Až druhý polčas bol podľa našich predstáv, chlapci ukázali charakter. Striedajúci hráči odviedli to, čo mali, takže sme sa napokon mohli tešiť z víťazstva. Som rád, že sme tento zápas zvládli a dúfam, že nám to pomôže do ďalších bojov."

(Autor: SITA)

ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 77. Krivák.

ŽK: 79. Breznaník, 86. M. Kochan - 57.Škutka, 61. Marcos Pérez, 63. Vernon De Marco Morlacchi, 84.Šimčák, rozhodovali: Kráľovič - Vorel, Štrbo

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, Djordjevič - P. Vajda, Podio - Viazanko, K. Kuzma (46. M.Kochan), Peševski (46. P. Šafranko) - Opoku Bernadina (64.Breznaník)

Michalovce: Macej - Marcos Pérez, Vernon De Marco Morlacchi, Sipľak, Šimčák - T. Sedlák (80. Kushta) - Kunca (46.Koscelník), S. Danko, I. Žofčák, Mensah (64. Kristi Qose) -Škutka