Vľavo Kristián Vallo (Žilina) a Alejandro Mendez (Michalovce). (Autor: TASR/Erika Ďurčová)
TASR|11. júl 2020 o 20:16

Po prvom polčase to ešte na debakel nevyzeralo, v druhom pribudli tri góly.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce, 11.7.2020: fotogaléria

12.7.2020

ŽILINA/MICHALOVCE. Futbalisti MŠK Žilina si udržali druhú priečku v konečnej tabuľke Fortuna ligy, keď v záverečnom 5. kole nadstavby zdolali doma Michalovce jednoznačne 5:0.

Pod Dubňom sa s profesionálnou hráčskou kariérou definitívne rozlúčil dlhoročný líder Žiliny, Banskej Bystrice a v minulosti aj člen kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Viktor Pečovský.

Hral do 13. minúty a na konte tak má 422 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži, čím sa nemôže pochváliť žiadny iný hráč.

Bezzubí hostia

O prvú väčšiu šancu sa z veľkej diaľky zaslúžil práve s kariérou sa lúčiaci Pečovský. Jeho pokus letel tesne nad bránu Tomáša Drába.

Prvý gól prišiel v 12. minúte. Bernátovu strelu spoza pokutového územia Dráb len vyrazil pred seba a Iľko jeho strelu dorazil do siete.

Za potlesku postojačky následne Viktor Pečovský opustil ihrisko, keď ho vystriedal Gono.

V 17. minúte mal po Vallovom centri na hlave gól Paur, Dráb však jeho pokus vytiahol mimo bránu.

Vyrovnať mohli hostia v úvode 19. minúty, keď po rýchlom centri zľava hlavičkoval Hovhannisyan, avšak v behu nestihol loptu lepšie umiestniť.

V tej istej minúte to skúšal na druhej strane v dobrej šanci Myslovič, jeho pokus však Dráb bez problémov pokryl.

Po súvislejšom tlaku sa v 29. minúte dostali Žilinčania do dvojgólového vedenia.

Vynikajúcu akciu zľava a prihrávku Bernáta zakončil do prázdnej brány zblízka Paur.

V 33. minúte už to mohlo byť 3:0. Iľko však z tesnej blízkosti napálil len do gólmana hostí a z dorážky Bernát tesne minul pravú žrď.

Po jednom z protiútokov sa k strele zo strednej vzdialenosti dostal Kvocera, jeho pokus z 36. minúty Petráš len vyrazil nad.

Do šatní tak odchádzali oba tímy za stavu 2:0.

Ešte tri kúsky

Druhý polčas začal za výdatného dažďa. Gonov pokus v 48. minúte z diaľky vyrazil Dráb na roh.

V 53. minúte zvýšili domáci vedenie, keď po priamom kope Bernáta s prekvapivou rozohrávkou skóroval tvrdou strelou Branislav Sluka.

V 64. minúte dal o sebe vedieť Diarra. Po jeho peknej akcii to skúšal technicky Popovits, ale prestrelil.

Už o pár sekúnd sa však znova tešili domáci zásluhou Bernáta, keď sa najprv cez obranu preštrikoval Vallo a následne nacentroval Ďuriš.

Proti strele z voleja už Dráb nemal šancu.

V 71. minúte sa opäť pripomenuli domáci, keď strela Ďuriša spoza pokutového územia skončila tesne nad bránou.

Ďalší pokus mal o necelé 3 minúty neskôr, keď prihrávku po zemi od Sluku zľava nenamieril presne.

Do tretice sa mu to však v 74. minúte podarilo, keď hlavou zužitkoval center Valla. 5:0.

V 83. minúte sa odhodlal k strele z diaľky Bichakchyan, tá však skončila pár centimetrov od pravej žrde.

Z následného protiútoku neskončil v bráne sympatický pokus z diaľky od Popovitsa.

Domáci sa v závere ešte snažili zvýšiť svoje vedenie, v 87. minúte vyrážal Myslovičovu bombu Dráb.

V minútovom nadstavenom čase sa už nič nestalo a domáci tak vyhrali 5:0.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (2:0)

Góly: 13. Iľko, 29. Paur, 53. Sluka, 64. Bernát, 74. Ďuriš.

Rozhodovali: Smolák - Benko, Žákech, ŽK: Neofytidis (Michalovce), 1458 divákov

Žilina: Petráš - Vallo, Minárik, Kiwior, Sluka - Bernát, Pečovský (13.Gono), Myslovič - Ďuriš, Paur (55. Kurminowski), Iľko (68. Bichakchyan)

Michalovce: Dráb - Konstantinidis, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez - Kvocera (71. Pásztor), Neofytidis, Begala (76. Lukčo), Popovits - Hovhannisyan (60. Diarra)

Domov»Sportnet na východe»Futbalisti Michaloviec si vezú zo Žiliny päťgólovú nádielku