Michalovský brankár Kira inkasoval päť gólov.
Michalovský brankár Kira inkasoval päť gólov. (Autor: TASR)
TASR|13. jún 2020 o 22:05

V reštartovacom zápase prehrali v Dunajskej Strede 0:5.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda triumfovali v sobotnom domácom stretnutí 1. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige nad MFK Zemplín Michalovce 5:0.

Marko Divkovič strelil hetrik, jeden gól pridali kapitán Zsolt Kalmár a Cesar Blackman.

Premiérové súťažné vystúpenie na lavičke DAC absolvoval nemecký tréner Bernd Storck.

Bezzubé Michalovce

Domáci si úvodnú príležitosť vypracovali už v 3. minúte. Divkovič našiel pred bránkou Ramireza, ktorého zakončenie sa neskončilo gólom, no predznamenalo vývoj prvého dejstva.

To bolo na šance chudobné, ak sa však nejaká vážnejšia možnosť zrodila, zakaždým čelil ohrozeniu hosťujúci brankár Kira.

Jeho spoluhráči sa prezentovali iba nevýrazným pokusom Diarru.

Naopak, po viac než štvrťhodine hry rozohral Davis priamy kop a Beskorovajnyj poslal prudkú hlavičku tesne mimo.

V 31. minúte sa už Dunajskostredčania presadili, po akcii Kalmára s Ramirezom si priestor pred bránkou vybojoval Divkovič a už nemal problém umiestniť loptu do siete.

Zmenu skóre pred prestávkou nepriniesli tečovaná strela autora otváracieho zásahu ani pokus Schäfera spoza šestnástky.

Štyri údery po prestávke

Druhý polčas sa začal rovnako ako prvý - príležitosťou DAC. Davis našiel na hranici šestnástky Kalmára a ten tesne netrafil priestor troch žrdí.

Onedlho sa domáci dočkali poisťujúceho zásahu, Šimič dal spätnú prihrávku Divkovičovi, ktorý vypálil pod brvno a v 57. minúte sa stal už dvojgólovým hrdinom zápasu.

Hosťom sa šanca na skorigovanie stavu naskytla po zaváhaní v rozohrávke Dunajskej Stredy, ale Kvocera z nej nevyťažil.

Od 64. minúty viedli domáci už o tri góly, michalovskú defenzívu rozobrali akciou, v ktorej závere Blackman odcentroval z pravej strany a Kalmár prekonal Kiru.

Strelecký koncert DAC pokračoval, o tri minúty neskôr sa Kalmár presunul do úlohy asistenta, "nabil" Divkovičovi a ten technickým zakončením skompletizoval svoj hetrik - 4:0.

Až potom musel výraznejšie zasiahnuť domáci brankár Jedlička, poradil si s hlavičkou Vojtka z bezprostrednej blízkosti a čisté konto si udržal do záverečného hvizdu.

V nadstavenom čase prikrášlil dunajskostredský triumf Blackman, ktorý upravil na konečných 5:0.

Hlasy po zápase

Bernd Storck, tréner D. Stredy: "Gratulujem môjmu tímu, nebolo to ľahké po takej dlhej pauze. Bolo ťažké pripraviť tím, odviedli sme skvelú prácu, v ktorej musíme pokračovať. V prvých minútach to bol otvorený zápas, celkovo som veľmi spokojný. Je to povzbudenie pre naše sebavedomie, náš hlavný cieľ je momentálne semifinále pohára. Do finále je ešte ďaleko, ale položili sme dobrý základ."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "V prvom rade gratulujem domácim k víťazstvu. Myslím si, že výsledok nie je spravodlivý. Mali sme šance, ale, žiaľ, naše strely neboli gólové. Domáci mali herne navrch, rozhodla efektivita domácich a veľký rozdiel bol v osobných súbojoch. V tomto domáci dominovali, keď necháte hrať súpera, ktorý má takú kvalitu, dokáže to využiť. Je to za nami, tento zápas nám nevyšiel, musíme sa pripraviť na ďalší."

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (1:0)

Góly: 31., 57. a 67. Divkovič, 64. Kalmár, 90.+1 Blackman.

ŽK: Šimič - Savvidis, rozhodovali: Kišš - Pozor, Hrmo, 319 divákov.

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička - Kružliak, Šimič,Beskorovajnyj - Vida (77. Bednár) - Blackman, Schäfer, Kalmár, Davis- Divkovič (77. Fábry), Ramirez (68. Boateng).

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Žofčák, Carrillo, Grič, Vojtko- Savvidis - Kvocera (68. Kolesár), Turik (73. Neofytidis), Danko,Diarra (62. Kountouriotis) - Sidibe.