Michalovce nedotiahli dobre rozohraný zápas do zdarného konca

Michalovských trénerov môžu tri stratené body v Nových Zámkoch mrzieť.
Michalovských trénerov môžu tri stratené body v Nových Zámkoch mrzieť. (Autor: TASR)
TASR|3. mar 2020 o 20:47

V Nových Zámkoch prehrali 2:4.

NOVÉ ZÁMKY. Michalovská Dukla nevyužila šancu priblížiť sa postupovej definitíve do play-off.

V piatom kole nadstavbovej skupiny o 7. - 12. miesto prehrala v Nových Zámkoch, hoci v druhej tretine viedla 2:1.

Dukla síce ostala na siedmom mieste, ale svoj náskok pred súpermi nezveľadila.

Domáci už bez šance na play-off

Nové Zámky boli pred zápasom už bez šance na postup do play off, naopak, Michalovce pricestovali s cieľom potvrdiť prvú postupovú priečku.

V úvode boli aktívnejší hostia, Phillips nebezpečne tečoval Hančákovo nahodenie a šťastie skúšal švihom aj Galamboš.

Dobrú streleckú pozíciu si pripravil aj Lalancette ale z pravého kruhu pálil len do brankára.

Dobrý pokus vyslal príklepom aj domáci Pavúk, ale Surákova vyrážačka bola rýchlejšia.

V polovici tretiny udrela štvrtá domáca formácia. Na útočnej modrej sa dostal k puku Ondrušek a v nájazde si ukážkovo vychutnal Suráka.

Od tohto momentu sa Zámčania výraznejšie osmelili a niekoľkokrát nebezpečne pohrozili, či už bol pokus Haina alebo Drtinu.

Na druhej strane si Vorobjev obkorčuľoval bránu ale mieril len do Nechvátala. Ten výborne zasiahol aj pri Linetovom teši Pukkovej strely.

Po dvoch góloch bol stav nádejný

V druhej tretine to bol súboj o každý puk. Oba celky ponúkli niekoľko príležitostí ale bez gólového efektu. Rovnako sa skončil Bajtekov pokus z prvej spomedzi kruhov.

V 28. minúte bol prvým vylúčeným v zápase Bajtek a hostia ponúknutú príležitosť po niekoľkých sekundách využili zblízka úspešne zakončil Šimun.

Krátko nato mohol streliť gól Drtina ale jeho príklep mieril len do brankára. Rovnako mohol skórovať Bajtek, ktorého našiel presne z rohu Obdržálek ale Surák si situáciu postrážil.

K slovu sa tak dostali hostia. Korhonen spoza brány naservíroval puk Phillipsovi a ten z prvej namieril presne.

Nebezpečný výpad z pravého krídla predviedol aj Safaraleev, no v poslednej chvíli nedokázal dostatočne nadvihnúť puk.

V 38. minúte sa Zámčanom podarilo vyrovnať. Na útočnej modrej sa najlepšie zorientoval Obdržálek a chladnokrvne z uhla poslal puk za brankárov chrbát.

Dva klince do michalovskej rakvy

Tretiu tretinu začali domáci krátkou presilovkou ale bez úspechu. Úvodné minúty sa podobali tým z druhého dejstva.

Števuliak nebezpečne strieľal spomedzi kruhov, no Surák pohotovo zasiahol ramenom.

Zámčania sa predsa len dočkali v polovici tretiny. Blízko gólu bol už po Holovičovej prihrávke Števuliak. A bol to práve Holovič, ktorý z ľavého kruhu z prvej poslal odrazený puk do siete.

Domáci hrali následne presilovku o dvoch hráčov. Gólom však neskončili pokusy Bajteka, Obdržálka ani Šilleho a 81 sekúnd pred koncom pridal štvrtý gól domácich Šille, ktorý rutinérsky zakončil svoj nájazd.

Hlasy po zápase

Miroslav Mosnár, tréner HC Nové Zámky: "Myslím, že z našej strany bola prvá tretina celkom slušná, bolo vidieť na chlapcoch, že neboli celkom naštartovaní. Našťastie sa nám podarilo dať prvý gól, čo nás trochu upokojilo. Myslím, že v druhej tretine sa to rozhodlo, súper mal prevahu, no ustáli sme to. Potom súper otočil a padli sme dole. Našťastie sa nám podarilo dať gól na 2:2. V poslednej tretine nám dosť pomohli presilovky. Až taký kritický by som k výkonu Michaloviec nebol, ako je ich tréner. Podľa mňa mali veľmi dobré fázy, no my sme boli lepší v koncovke. Dali sme do toho srdce, čo som veľmi rád aj kvôli fanúšikom. Chalani si to užili."

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Michalovce: "Veľmi veľa k výkonu nášho mužstva nemám čo povedať. Dnes sme v Zámkoch ukázali veľmi málo. Myslím, že to bolo zaslúžené víťazstvo domácich, lebo viac chceli. V tejto fáze súťaže to malo byť práve naopak. Hráme o play off, Zámkom už prakticky o nič nejde. Motivácia doviesť zápas do víťazného konca musí byť väčšia. Nechápem, ako môže mužstvo odohrať takýto zápas. Som z toho veľmi smutný. V tretej tretine sme hrali nedisciplinovane, súper dal gól v presilovke. Šťastie praje pripravenému, my sme si to nezaslúžili a už vôbec nie za tretiu tretinu. Týmto výkonom si play off nezaslúžime."

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 10. Ondrušek (Hain), 38. Obdržálek (Bajtek), 51. Holovič (Števuliak), 59. Šille - 28. Šimun (Phillips, Lalancette), 33. Phillips (Korhonen).

Rozhodovali: Stano, Výleta - Rojík, J. Konc ml.,vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 813 divákov.

HC Mikron Nové Zámky: Nechvátal - Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain - Obdržálek, Bajtek, Rogoň - Števuliak, Holovič, Andrisík - Fábry, Šille, Jurík - Ondrušek, Mikula.

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák - Ventelä, Pukka, Kolba, Hančák, Vorobjev, Bdžoch, Borov, Zekucia - Phillips, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Štrauch - Giľák, Linet, Safaraleev - Hvila, Šimun, Chalupa.

Domov»Sportnet na východe»Michalovce nedotiahli dobre rozohraný zápas do zdarného konca