Ilustračný obrázok.
Ilustračný obrázok. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. mar 2020 o 17:33

Po remíze 1:1 musia ešte bojovať o prvú šestku.

RUŽOMBEROK. V predposlednom, 21. kole základnej časti Fortuna ligy, MFK Zemplín Michalovce remizoval na ihrisku Ružomberka 1:1.

Hostia viedli gólom Danka, potom ich brankár Kira chytil penaltu, domáci napokon vyrovnali päť minút pred koncom.

Michalovčania tak klesli na siedmu priečku tabuľky, s rovnakým počtom bodov ako Trenčín a Trnava pred nimi.

Priebeh zápasu

Liptáci stretnutie otvorili s ofenzívnou gurážou a stále sa tlačili pred súperovu bránu, kým ich súper myslel predovšetkým na obranu.

K zakončeniu z bezprostrednej blízkosti sa však Ruža nedostávala, keďže si netykala s presnosťou vo finálnej fáze a tiež narážala na dobre sformovanú obranu Zemplínčanov.

Prvá lopta smerovala medzi žrde v 12. minúte, keď tečovanú strelu Zsigmunda spoza šestnástky nad vytlačil Kira.

V 18. minúte si T. Bobček na hranici veľkého vápna šikovne zasekol Kostantinidisa, ale minul cieľ.

V 35. minúte T. Bobček spätnou prihrávkou pripravil sľubnú pozíciu Regálimu, no ten nevydarene loptu trafil.

V 43. minúte sa do šance rútil T. Bobček, lenže Kira včasným vybehnutím mu ju zmaril. O chvíľu na to centroval Takáč a Kojnok hlavou tesne minul ľavý dolná kút michalovskej brány.

Po zmene strán sa dlho nič nedialo, až do 64. minúty, keď Michalovce z ničoho nič išla do vedenia. Po dlhom odkope sa šprintujúci Danko dostal za domácu obranu, obišiel Macíka a stihol aj loptu zasunúť do siete.

V 79. minúte rozhodca Perešinský nariadil proti hosťom penaltu za ruku v pokutovom území a Kira ju Twardzikovi vystihol, takže skóre sa nemenilo.

V 84. minúte už Kira kapituloval, keď z 20 m z prvej vypálil striedajúci Kmeť.

Hlasy po zápase

Ján Haspra, tréner Ružomberka: Nám bod nič nerieši, preto sme sa snažili stretnutie zvládnuť trojbodovo. O zápase rozhodla jedna dôležitá vec. Nervozita na kopačkách našich chlapcov bola taká enormná, že si nevedeli presne prihrať, dostať sa do tempa, bolo tam veľa nepresností i chaosu v niektorých chvíľach. Súper rozumne bránil, prehustil svoju defenzívu. Vedeli sme, že Michalovce budú nebezpečné v brejkových situáciách, čo sa aj potvrdilo, pri góle na 0:1. Potom nastalo vzopätie všetkých síl, no ďalšia rana do našich radov prišla, keď sme nepremenili pokutový kop. Krásnym gólom Matúša Kmeťa sme napokon vyrovnali.

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Prišli sme s nejakým zámerom, ktorý sa nám, hlavne v obrannej fáze darilo napĺňať do 80. minúty, potom to už nebolo ono. Súper síce mal počas zápasu prevahu, ale nejaké vyložené šance si nedokázal vypracovať. My sme sa spoliehali na brejkové situácie a jedna nám aj vyšla. Samozrejme mrzí ma, že sme dostali vyrovnávajúci gól, ale taký je futbal. Takže o hornej šestke sa rozhodne až v poslednom kole.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:0)

Góly: 84. Kmeť - 64. Danko

ŽK: Almási - Carrrilo,Kostantinidis, Danko. Rozhodovali: Perešinský - Ferenc, Žákech, 1 064 divákov.

Ružomberok: Macík - Čurma, Mrva, Twardzik - Zsigmund - Kojnok (84.Kmeť), Kostadinov, Takáč (75. Gerec), Mojžiš - T. Bobček, Regáli (57.Almási).

Michalovce: Kira - Kostantinidis, Grič, Carrilo, Soler, Vojtko - Begala - Žofčák, (82. Diarra), Turík (75. Neofytidis), Danko - Kvocera(67. Hovhannisyan).

Domov»Sportnet na východe»Michalovce si vezú z Ružomberka bod, mali blízko k trom