Góly fínskych obrancov Dukle nestačili, Vrábeľ dal gól po 21 mesiacoch

Michalovce videli pravú východniarsku hokejovú bitku. Víťazne z nej vyšli Košičania. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|16. nov 2019 o 10:16

Nováčik trápil favorita.

Hokejová Tipsport liga: Michalovce - Košice: fotogaléria

16.11.2019

MICHALOVCE. Košickí hokejisti opäť potvrdili, že to na Michalovce vedia. Od augusta s nimi vyhrali všetky štyri vzájomné duely.

Dvakrát ich zdolali ešte v príprave a druhý triumf zaznamenali aj v majstrovskej súťaži.

V piatok sa však na víťazstvo poriadne nadreli. Extraligový nováčik sa na nich výborne pripravil a na svojom vypredanom štadióne im dokázal ukradnúť bod, keď prehral až po samostatných nájazdoch 2:3.

Napriek tomu, že súboj sa niesol v smútočnom duchu, keďže v piatok bol vyhlásený štátny smútok za obete stredajšej tragickej nehody autobusu s nákladiakom, pri Laborci vládla skvelá atmosféra, ktorá domácich vybičovala k výbornému výkonu.

Bez gólov sa ťažko vyhráva

Zemplínčania mohli pri troške šťastia dosiahnuť aj lepší výsledok, avšak dlhodobo sa trápia v koncovke.

Na druhej strane môžu byť radi aj za jeden bod, pretože predĺženie si vynútili vyrovnávajúcim gólom až necelé dve minúty pred koncom riadnej hracej doby.

„V našej situácii je aj ten jeden bod dobrý, zvlášť proti takému súperovi ako sú Košice, ale podľa mňa sme mali na viac," skonštatoval jeden z najaktívnejších hráčov domáceho celku Matej Giľák, ktorý bol po stretnutí aj vyhlásený za najlepšieho hráča Dukly.

Domov»Sportnet na východe»Góly fínskych obrancov Dukle nestačili, Vrábeľ dal gól po 21 mesiacoch