Slovan vyhral v Michalovciach najtesnejším rozdielom

TASR|27. okt 2019 o 19:08

O jediný gól zápasu sa postaral Andraž Šporar.

Fortuna liga: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

27.10.2019

MICHALOVCE. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v zápase 13. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 1:0 a potvrdili post lídra tabuľky.

O jediný gól zápasu sa postaral v 30. minúte Andraž Šporar.

Priebeh stretnutia

Prvý polčas priniesol bojovný futbal s miernou prevahou hostí.

V 11. minúte sa po chybe v defenzíve domácich dostal do šance Šporar, ale Kira bol pozorný.

V ďalšom priebehu dominovali najmä defenzívy a tímy si dávali pozor na chyby.

Michalovská prišla po polhodine hry, keď domáci hráči neodvrátili loptu z vlastnej šestnástky, tá sa dostala k Šporarovi, ktorý chrbtom k bránke prekonal Kiru - 0:1.

Slovinský útočník bol v úvode 2. polčasu blízko k ďalšiemu gólu, v sľubnej šanci však nenamieril presne.

Hostia napriek tesnému náskoku zvýšili aktivitu a v druhom polčase sa snažili diktovať hru.

V 75. minúte brankár domácich Kira podržal svoj tím pri viacerých šanciach hostí, na opačnej strane sa Šulla nenechal prekvapiť strelou Sidibého. D

omáci sa v závere snažili stupňovať tlak.

Najbližšie ku gólu boli v nadstavenom čase pri strele Martineza spoza šestnástky, ale jeho pokus minul pravú žrď Šullovej bránky.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Z našej strany to bol dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, škoda však chýb, ktoré sme spravili. Slovan potvrdil, že to vie využiť. V druhom polčase sme sa snažili spraviť niečo s výsledkom, no chýbala nám nadstavba v podobe gólu. Súper má Šporara, ktorý dá gól asi fakt zo všetkého, to je rozdielový hráč."

Ján Kozák ml., tréner ŠK Slovan Bratislava: "Zápas sme si mohli uľahčiť, keby sme strelili druhý gól, ktorý by nás upokojil. Príležitostí sme na to mali dosť. Domáci sa najmä v závere pokúšali vyrovnať, no myslím si, že o ten jeden gól sme boli lepší."

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 30. Šporar. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: P. Kolesár, Kira - De Marco, Ľjubičič, Šulla, 2864 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Pino Soler, M. Kolesár - Savvidis - Kvocera (81. Vojtko), Žofčák (68. Sidibé), Martinez, P. Kolesár (63. Kountouriotis) - Mensah

ŠK Slovan Bratislava: Šulla - Bajrič, Božikov, Apau (18. Medvedev), Ljubičič - de Kamps (81. Abena), De Marco - Dražič (71. Holman), da Silva, Moha - Šporar