Peter Dávid.
Peter Dávid. (Autor: Róbert Andrejov)
SITA|12. okt 2019 o 21:24

Do odvety pôjde s dvojgólovým mankom.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce pôjdu do odvety 2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien 2019/2020 s dvojgólovým mankom.

Zverenky trénera Petra Dávida vzdorovali v sobotňajšom prvom zápase veľkému favoritovi, ale napokon podľahli OGC Nice Côte d'Azur Handball tesne 21:23, keď po prvom polčase ešte vyhrávali 11:10.

Vo výbornej atmosfére bol slovenský šampión viackrát v dvojgólovom vedení, na 10:10 vyrovnala bývalá hráčka Iuventy v službách Nice Martina Školková, ale posledné slovo pred prestávkou mala kapitánka domácich Patrícia Wollingerová.

Hostkám vyšiel vstup do druhého dejstva (15:13) a v zostávajúcom čase už nepustil z rúk mierny náskok.

Odvetné stretnutie na francúzskej pôde je na programe na budúcu nedeľu 20. októbra o 17.30 h.

Hlas po zápase

Peter Dávid (tréner Iuventy Michalovce): "V prvom polčase sme sa veľmi narobili, aby sme v ňom vyhrávali. Mal som pocit, že naše vedenie by malo byť o dva či tri góly. Škoda, že nám unikol vstup do druhého polčasu a súper otočil skóre vo svoj prospech. V takomto zápase si nemôžeme dovoliť hluché minúty. Prehra nás mrzí, lebo sme chceli urobiť maximum pre aspoň tesné víťazstvo či remízu. Nice je veľký favorit a ťažko sa presadzuje cez jeho obranu. Kvalita na celých 60 minút nám ešte jednoducho chýba."

Výsledok - Pohár EHF v hádzanej žien 2019/2020 - 2. kvalifikačné kolo - prvý zápas - sobota (odveta 20. 10. o 17.30 h):

Iuventa Michalovce (SR) - OGC Nice Côte d'Azur Handball (Fr.) 21:23 (11:10)

Zostava a góly Iuventy: Kordowiecka, Jablonská-Bobaľová - Štefaniková, Kišíková, Trifunovičová 1, Trúnková 1, Milenkyová, Štefanová, A. Holejová 1, Wollingerová 6, Bajčiová 6, Radovičová 3, Kompaniecová 3, I. Michalcová

Najviac gólov za Nice: Blonbouová 7, M. Školková 2pok. hody: 7/5 - 3/3, vylúčené: 6 - 4, rozhodovali: Božinovski a Načevski (obaja Sev. Maced.), 700 divákov