Michalovčania pri Hrone dvakrát neudržali vedenie

Recept na skalopevnú defenzívu Ružomberka nenašiel ani útočník Issa Modibo Sidibé (v strede). (Autor: Róbert Andrejov)
TASR|5. okt 2019 o 18:47

Na ihrisku nováčika remizovali v 11. kole Fortuna ligy 2:2.

ŽIAR NAD HRONOM. V zápase 11. kola futbalovej Fortuna ligy cestovali Michalovce na ihrisko nováčika z Pohronia.

Hoci Zemplínčania v zápase dvakrát viedli gólmi legionárov a v závere hrali aj presilovku, predsa inkasovali päť minút pred koncom od snaživých domácich vyrovnávajúci gól.

Na vedenie Michaloviec domáci rýchle odpovedali

V Žiari sa hralo po daždi na náročnom vodou nasiaknutom teréne.

Hostia mali dobrý vstup do zápasu. Do vedenia išli už v siedmej minúte, keď z pravej strany poslal loptu do stredu šestnástky Kvocera a hoci ju Kolesár v kaluži vody netrafil, napravil to za neho Sidibé Midibo 0:1.

Domáci sa postupne otriasli z tohto momentu a začali hroziť. Po štvrťhodine hry bol faulovaný za šestnástkou Pellegrini a rozhodol sa následne aj sám zahrať nariadený priamy kop. Z asi osemnástich metrov to trafil parádne do vinkla - 1:1.

Michalovce mohli ísť znovu do vedenia, pretože Popovits išiel sám na gólnmana Jenča, no ten vytiahol skvelý zákrok.

Pohronie sa začínalo čoraz viac osmeľovať tlačiť pred bránku. Po centri Župu išiel sám na gólmana Kiru Klec, ani on však neuspel.

Dobrú možnosť mal následne i jeho spoluhráč Sedláček v pokutovom území, netrafil však loptu a po polhodine opäť Klec v šanci hlavičkoval tesne vedľa.

Tento stredopoliar predviedol v 37. minúte pekný prienik, ale finálna fáza mu nevyšla podľa predstáv.

Prevahu domáceho mužstva mohol pretaviť do druhého gólu ešte Hrnčár, no ten po dlhom centri tiež hlavičkoval vedľa.

Inkasovali v presilovke

V druhom polčase oba tímy poľavili z tempa, diváci videli oveľa menej príležitostí.

Po rohovom kope to skúšal na strane hostí Carrilo, ale proti bol Mainge, ktorý loptu vykopával.

Na opačnej strane bola po centri nebezpečná hlavička Abraháma, Kira bol na mieste.

Gólový moment prišiel v 62. minúte. Tešili sa Michalovčania, keď po centri Popovitsa loptu brankár Jenčo iba vyrazil a z následnej dorážky uspel Martínez García 1:2.

Domáci sa potom za už hustého dažďa snažili vyrovnať, po rohu Kleca bol k tomu blízko Nosko, avšak hlavičkoval nad brvno.

V 78. minúte putoval predčasne pod sprchy po druhej žltej karte a následne červenej Mainge, takže futbalisti Pohronia to malo ešte ťažšie niečo s duelom urobiť, no nezložili zbrane a podarilo sa im vyrovnať.

Po vysokom centri Zacharu sa totiž brankár Kira na podmočenom teréne pošmykol a v šestnástke to dokonale využil v 86. minúte Klec.

Hlasy po zápase

Ján Rosinský, tréner Pohronia: Veľmi sme chceli byť v tomto zápase úspešní. Bolo to vidieť na výkone hráčov. Predovšetkým prvom polčase nás mrzia nepremenené gólové príležitosti, bolo ich tam dosť, hlavne Mišo Klec nevyužil dva nájazdy na brankára. V druhom polčase sme sa dostali nepochopiteľne pod tlak. Po vylúčení Maingeho to vyzeralo špatne. Hráči sa však zomkli a vytvorili aj v oslabení tlak na súpera. Gól bol síce náhodný, ale išli sme za ním a získali tak bod. Vynikajúci výkon v tomto zápase podala stredová formácia Pellegrini a Klec. S dažďom sa počas zápasu oba tímy vyrovnali a vyvarovali sa vážnejších faulov.

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: Vzhľadom na počasie a terén sme videli zaujímavý futbal. Domáci boli dobre zorganizovaní. Z defenzívy vychádzali do brejkov. My sme sa snažili hrať dopredu, išli sme do vedenia, ale súper krásnym gólom vyrovnal. V druhom polčase opäť po našej snahe sme išli do vedenia, ale futbal nám ukázal aj kus nešťastia, lebo minulý zápas a aj tento zápas sme smolným gólom prišli o víťazstvo. Treba však dať hlavu hore, hráčom nemám čo vyčítať, góly v Žiari dali, domáci boli húževnatí a aj so šťastím remizovali.

FK Pohronie Žiar nad Hronom – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:1)

Góly: 16. Pellegrini, 85. Klec - 7. Sidibé, 62. Martinéz.

Rozhodovali: Gemzický - Ferenc, Žákech, ŽK: Abrahám, Mainge, Mészáros - Sidibé Modibo, Grič. ČK: 78. Mainge (Pohronie) po druhej ŽK, 973 divákov.

Pohronie: Jenčo - Mainge, Nosko, M. K. Bartoš, Župa - Sedláček(84. Meda), Pellegrini - D. Hrnčár (56. Mészáros), Klec, Blahút (71. Zachara) - Abrahám.

Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Soler, Popovits - Savvidis - Kvocera (85. Grič), Martínez García, Žofčák, Kolesár (56.Kountouriotis) - Sidibé Modibo (65. Mensah).