Zemplínski hokejisti porazili Liptovský Mikuláš.

Hokejová Tipsport liga: Michalovce - Liptovský Mikuláš: fotogaléria

15.9.2019

Správa aktualizujeme

MICHALOVCE. V historickej premiére v najvyššej hokejovej súťaži zvíťazili hráči HK Dukla Ingema Michalovce nad súperom z Liptovského Mikuláša.

Zemplínčania rozhodli po bezgólovej prvej tretine v druhom dejstve, v ktorej strelili tri góly.

Prvý gól vsietil Juusela

Historicky prvému zápasu Michaloviec v najvyššej hokejovej súťaži predchádzal sprievodný program.

V jeho závere hodil čestné buly bývalý hráč Michaloviec Ivan Hrtús.

Úvodná tretina sa niesla vo výbornej atmosfére, gólových príležitostí však veľa nepriniesla.

Domáci v nej mali miernu hernú prevahu, ale gól nepriniesli ani presilovky oboch tímov.

Vylúčenie hosťujúceho Stehlíka potrestal v 25. minúte Fín Juusela, ktorý sa stal strelcom prvého gólu Michaloviec v najvyššej súťaži.

Domáci sa dostali na koňa a o 67 sekúnd upravil Giľák na 2:0.

Keď brankára hostí Zalivina v 36. minúte prekvapila strela Dalhuisena, bolo už 3:0.

Súperovi nedali šancu

Hostia chceli v tretej časti zvrátiť výsledok, no nádeje im vzal už po 35 sekundách Lalancette - 4:0.

V 47. minúte síce Macík upravil na 4:1, no dráma sa nekonala.

Domáci hráči v euforickej atmosfére pridali aj piaty gól, na konečných 5:1 uzavrel v 55. minúte Chalupa.

Hlasy po zápase

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Michalovce: "Som veľmi rád, že sme takto zvládli prvý ligový zápas Michaloviec v histórii. Pomohol nám prvý gól a spoločne s druhým predstavovali akýsi zlom v zápase. Som rád, že sme dali nejaké góly aj v presilovkách, ktoré nám v príprave príliš nešli. Chcem sa poďakovať hráčom aj divákom za to, ako sme spolu zvládli dnešný zápas."

Anton Tomko, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Našim zverencom sme zdôrazňovali, aby si dali pozor na úvod zápasu. Práve prvá tretina bola z našej strany asi najlepšia. V druhej časti sme, namiesto toho, aby sme pridali pohyb, prestali korčuľovať a nechali sme domácich, aby si vytvorili tlak. Získali presilovky, z toho išli do vedenia. Keď už bolo 3:0, tak Dukla kontrolovala hru a naša hra bola v tretej tretine chaotická."

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 25. Juusela (Dalhuisen, Lalancette), 26. Giľák (Safaralejev, Linet), 36. Dalhuisen (Mašlonka, Zekucia), 41. Lalancette (Juusela, Mašlonka), 55. Chalupa (Hamráček, Toma) - 47. Macík (K. Ozolinš, Stehlík).

Rozhodovali: Kalina, Juhász - Soltész (obaja Maď.), Jobbágy, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Dalhuisen, Mesikämmen,Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Hričina, Galamboš, Hvila - Giľák, Linet, Safaralejev- Hamráček, Toma, Chalupa - Borov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin - Petran, Nemec, Mezovský, Cebák, Stehlík, Kurali, S. Droppa, Smutný - Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška - Rud. Huna, Sukeľ, Macík - Oško, Ozolinš, Vybíral -Lištiak, Piatka, Michalík.

Domov»Sportnet na východe»Dukla Michalovce uspela v historickej ligovej premiére