Anton Šoltis.
Anton Šoltis. (Autor: Róbert Andrejov)
TASR|10. aug 2019 o 21:06

Michalovčania po dlhom čase prelomili streleckú smolu.

MICHALOVCE. Domáci futbalisti chceli konečne skórovať i vyhrať a prvý z týchto cieľov naplnili už v 9. minúte.

Vojtko poslal loptu do šestnástky, na prihrávku si nabehol nekrytý Trusa a zblízka otvoril skóre - 1:0.

Domáci hráči mali v prvom polčase navrch herne aj gólovo, hostia v ňom veľa futbalového umu neukázali.

Šance Turíka a Kountouriotisa ešte druhý gól nepriniesli, no v 27. minúte sa domáci dočkali.

Na Žofčákov center z priameho kopu si nabehol Carrillo a prekonal brankára Tabordu - 2:0.

Kapitán domácich Žofčák sa dve minúty pred prestávkou postaral o jeden z najkrajších gólov doterajšieho priebehu sezóny, keď Tabordu prestrelil krížnou strelou z priameho kopu.

Hostia ani v druhom polčase výrazne nezlepšili svoj výkon. Rozbehnutým Michalovčanom nerobili problémy ofenzívne snahy Seničanov, ktoré sa často končili už v zárodku.

V 71. minúte neprekvapil domáceho brankára Kiru ani Castanedov pokus o prelobovanie.

Víťazstvo domácich mohol v závere zápasu prikrášliť aj striedajúci Hovhannisyan, hlavičkou však Tabordu neprekonal.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "S lepšími výsledkami prichádza aj lepšia nálada. Čakali sme na víťazstvo trochu dlhšie, ale podarilo sa a sme za to radi. Aj noví hráči sa dobre ukázali, ich príchodom sme získali kvalitu. Myslím si, že pokiaľ budeme zdraví, tak prídu aj výsledky."

Michal Ščasný, tréner FK Senica: "Taký prvý polčas som už veľmi dlho nezažil. Už som o tom hráčom povedal svoje. Nie je normálne takto pristúpiť k zápasu. Nechcem povedať, že všetci, ale mnohí hráči do toho nedali potrebné srdce a asi si mysleli, že Michalovčania si dajú sami góly."

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 3:0 (3:0)

Góly: 9. Trusa, 27. Carrillo, 43. Žofčák. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: Krč, ČK: Trusa, 1621 divákov

Zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Červak, Vojtko - Popovic, Turík (83. Mavretič), Savvidis, Žofčák (87. Hovhannisyan), Kountouriotis (64. P. Kolesár) - Trusa

FK Senica: Taborda - Didiba, Dias, Baumgartner (34. Ramirez), Klapan - Yenne, Krč, Cvek, El Moudane - Sulley, Castaneda (74. Addo)