Futbalisti Michaloviec odštartovali nový ročník Fortuna ligy prehrou

Na snímke zľava hráč Michaloviec Jozef Šimon Turík a hráč Žiliny Enis Fazlagič v zápase 1. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina (Autor: TASR)
TASR|20. júl 2019 o 20:08

Na domácom trávniku podľahli klubu MŠK Žilina rozdielom triedy.

Fortuna liga 2019/2020: zápas 1. kola MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina: fotogaléria

21.7.2019

MICHALOVCE. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 1. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:0.

V 3. minúte mohol otvoriť skóre domáci Danko, ktorý sa v šestnástke hostí dostal do sľubnej pozície, jeho strele zblízka však chýbali razancia i presnosť.

Tri góly do prestávky

Ako na to odvetili hostia už z následného protiútoku?

Ich prvá akcia sa skončila gólom, keď akciu po prihrávkach Králika a Valla zakončila albánska posila Demiri - 0:1.

Domáci sa nenechali zaskočiť inkasovaným gólom, ale ani ďalšia nádejná pozícia Danka v pokutovom území sa neskončila gólom, keď v 17. minúte trafil iba obrancu hostí.

Tí predviedli v prvom polčase príkladnú efektivitu, keď sa gólom skončila aj druhá strela na Kirovu bránku.

Nedôraz obrany domácich využil osamotený Bernát, ktorý efektnou strelou z voleja zužitkoval center Jánošíka - 0:2.

Žilinčania si druhým gólom posilnili sebavedomie a do konca prvého polčasu bez väčších problémov čelili snahám domácich.

V závere prvého polčasu ešte potvrdili svoju stopercentnú streleckú úspešnosť, keď sa aj tretia strela do priestoru bránky skončila gólom.

V skrumáži v šestnástke Michalovčanov sa ideálne zorientoval Králik - 0:3.

Hostia si náskok udržali

Krátko po prestávke sa do ďalšej streleckej pozície dostal Danko, trafil však iba do pripraveného brankára Holeca.

Žilinčania kontrolovali hru, pri náznakoch akcií domácich včas prehusťovali priestor a darilo sa im držať presvedčivý náskok.

V 74. minúte sa Boženík snažil zvýšiť skóre, jeho strelu však zmaril Kira efektným zákrokom.

Skóre už nezmenilo ani zakončenie Trusu po Mavretičovom centri v nadstavenom čase.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:3 (0:3)

Góly: 4. Demiri, 20. Bernát, 45. Králik.

Rozhodoval: Ochotnický,

ŽK: M. Kolesár, Turik - Vallo, Boženík, Sluka,

1523 divákov

Zostavy

MFK Zemplín Michalovce: Kira - M. Kolesár (46. Kountouriotis), Grič, Carrillo, Vojtko - Turík - Diarra, Danko, Žofčák (81. Petro), P. Kolesár (78. Mavretič) - Trusa

MŠK Žilina: Holec - Sluka, Králik, Kaša, Vallo - Bernát (65. Ďuriš), Fazlagič, Káčer - Demiri, Boženík (81. Balaj), Jánošík (74. Minárik)

Domov»Sportnet na východe»Futbalisti Michaloviec odštartovali nový ročník Fortuna ligy prehrou