Michalovce nastrieľali Trenčínu štyri góly

Michalovská gólová radosť. (Autor: Róbert Andrejov)
TASR|9. mar 2019 o 15:48

Víťazstvom potvrdili piatu priečku po základnej časti Fortuna ligy.

Futbalová Fortuna liga: Michalovce - Trenčín 4:2: fotogaléria

14.3.2019

MICHALOVCE. V záverečnom 22. kole základnej časti futbalovej Fortuna ligy porazili doma michalovskí futbalisti Trenčín a pred začiatkom nadstavbovej časti potvrdili 5. priečku.

Na Zemplíne sa hralo stretnutie bohaté na góly, domáci viedli už po polhodine 3:0 a hoci ešte do polčasu skórovali aj do vlastnej siete, aj po zmene strán si výhru postrážili.

Za pol hodiny bolo rozhodnuté

Domáci nastúpili s istotou účasti v prvej šestke a na ich hre v prvom polčase sa to pozitívne prejavilo.

Od úvodu mali viac z hry, bez problémov čelili ofenzívnym snahám hostí a pomerne rýchlo rozhodli o svojom víťazstve.

V 17. minúte Žofčák dlhým centrom vysunul Tounkaru, mladík v bránke Trenčína Chudý zle vybehol a Tounkara otvoril skóre - 1:0.

O šesť minút predviedli domáci ďalší úspešný ofenzívny výpad, keď Rotovu spätnú prihrávku na kraj šestnástky zužitkoval nekrytý Carrillo - 2:0.

Hostia mohli skorigovať skóre v 25. minúte, Kvocera však svoju akciu nedoviedol do želaného konca.

V 32. minúte bolo už 3:0, keď okno v obrane Trenčína využil Diarra po prihrávkach Tounkaru a Žofčáka.

Gólovo úrodný prvý polčas vyvrcholil v nadstavenom čase, keď priamy kop Van Arnhema usmernil za chrbát vlastného brankára Rota - 3:1. Ukončil tým sériu domáceho brankára, ktorý inkasoval po 547 minútach.

Padli ešte dva góly

V úvode druhého dejstva sa Trenčania dostali do šestnástky domácich, vážnejšiu gólovú príležitosť si však nevypracovali.

Na opačnej strane pohrozil z priameho kopu Žofčák, ktorý tesne minul bránku.

V 55. minúte sa hostia dopustili ďalšej chyby v defenzíve, Kolesárovi dovolili prihrať nekrytému Diarrovi, ktorý pohodlne upravil na 4:1.

Náskok na pár minút uspal domácich hráčov, tí sa v 68. minúte dopustili chyby pred vlastným brankárom, keď Umeh vyhral hlavičkový súboj s Rotom a tesne, ale predsa poslal loptu za Kiru - 4:2.

O desať minút mohlo byť opäť o tri góly, Tounkara však po úniku za obranu hostí neprekonal Chudého.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Predviedli sme veľmi dobrý výkon najmä v ofenzíve. Boli sme nebezpečnejší, ukázali sme bojovnosť, chcenie. Viacero akcií sme mohli lepšie dotiahnuť, ale chlapcom ďakujem za predvedený výkon. Dúfam, že nabudúce príde viac divákov, keďže sme dosiahli historický úspech. Dnes sme to potvrdili ďalším pekným výsledkom. Verím, že budeme takéto výkony predvádzať aj naďalej."

Vladimír Cifranič, tréner AS Trenčín: "Do 30. minúty boli domáci agresívnejší v osobných súbojoch a futbalovejší. My sme dovtedy inkasovali góly z kategórie lacnejších. V druhom polčase sme s tým chceli niečo urobiť, domáci však dali z protiútoku po našej akcii gól na 4:1, po ktorom bolo rozhodnuté. Chcenie, bojovnosť a nasadenie je to, čo nám chýba. V takom prípade sa nemôže prejaviť ani naša futbalová kvalita, ktorú určite máme. Dnes to bolo zaslúžené víťazstvo domácich."

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 4:2 (3:1)

Góly: 17. Tounkara, 23. Carillo, 32. Diarra, 55. Diarra - 45. vlastný (Rota), 68. Umeh.

Rozhodovali: Ochotnický - Pozor, Galo, ŽK: Rota,Paur - Umeh, Corryn, Mašovič, 1 340 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Beskorovajnij,Vojtko - Casado - Diarra, Danko (71. Trusa), Žofčák (58.Kountouriotis), Kolesár - Tounkara (81. Zacharkiv).

AS Trenčín: D. Chudý - Yem, Laczkó, Mašovič, Skovajsa (46. Slávik) - Van Arnhem (46. Umeh), Lamine, Čatakovič - Kvocera (69. Sleegers), Paur, Corryn.