Iuventa úspešne vstúpila na európsku pohárovú scénu

SITA|8. sep 2018 o 19:29

Po prvom zápase sú Michalovčanky jednou nohou v druhom kole Pohára EHF.

Amsterdam – Iuventa Michalovce : fotogaléria

8.9.2018

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce úspešne vstúpili na európsku pohárovú scénu v sezóne 2018/2019.

Zverenky trénera Petra Hatalčíka zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase 1. kvalifikačného kola Pohára EHF žien nad holandským TTO Work Force / VOC Amsterdam, ktorý figuroval v zápise ako domáci tím, jednoznačne 37:24 (20:13).

Hralo sa v michalovskej Chemkostav aréne, kde bude v nedeľu 9. septembra od 17.30 h aj odveta.

Úradujúci slovenský šampión je blízko k účasti v 2. kole, v ktorom by ho 13./14., resp. 20./21. októbra čakal dánsky Nyköbing Falster Haandbold.

Priebeh stretnutia

Iuventa v 5. min vyhrávala 3:1, ale o dve minúty pustila prvý a zároveň poslednýkrát do vedenia súpera (3:4).

Po štvrťhodine hry mali Zemplínčanky už pohodlný náskok 13:7.

Holanďanky vzápätí znížili na 9:13, ale ešte pred záverom I. polčasu narástlo ich manko na sedem gólov.

Michalovčankám stačilo po zmene strán desať minút, aby dosiahli dvojciferné vedenie (25:15).

V zostávajúcom čase ho ešte mierne zveľadili a napokon zvíťazili 37:24.

Hlasy po zápase

Peter Hatalčík (tréner Iuventy): "Gratulujem svojmu družstvu k víťazstvu výrazným rozdielom. Pochvalu si zaslúži celý tím. Svojím výkonom mi dal možnosť prestriedať celý káder, všetky okúsili pohárovú atmosféru. V úvode bolo vzhľadom k očakávaniam a dôležitosti zápasu vidieť na našich dievčatách nervozitu, keď sa dopustili lacných chýb. Som rád, že sme to napokon zvládli."

Veronika Habánková (hráčka Iuventy): "Som rada, že sme vyhrali vysokým rozdielom. Ako náš náskok narastal, hrali sme uvoľnenejšie. Veríme, že vyhrávame aj v odvete, možno ešte väčším rozdielom."

Výsledok - Pohár EHF žien 2018/2019 - 1. kolo kvalifikácie - prvý zápas (odveta 9. 9. o 17.30 h) - sobota:

OTTO Work Force / VOC Amsterdam (Hol.) - Iuventa Michalovce (SR) 24:37 (13:20), hralo sa v Michalovciach

Zostava a góly Iuventy: Jablonská-Bobaľová, Petkovičová - Kakaščíková, Pustá 1, Štefaniková 2, V. Kišíková, Trúnková 3, Habánková 5, Janičičová 2, Štefanová 1, Holejová 4/1, Wollingerová 6/3, Holubová, Bajčiová 1, Kompaniecová 8, Fiľková-Trehubová 4pok. hody: 1/1 - 6/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Kijauskaite a Žaliene (obe Lit.)