Michalovskí futbalisti sa dočkali prvej výhry v sezóne

Peter Kolesár (v bielom) strieľa prvý gól.
Peter Kolesár (v bielom) strieľa prvý gól. (Autor: TASR/Roman Hanc)
TASR|1. sep 2018 o 20:52

V 7. kole Fortuna ligy porazili doma Podbrezovú.

Fortuna liga: Michalovce - Podbrezová: fotogaléria

2.9.2018

MICHALOVCE. Až v 7. kole futbalovej Fortuna ligy zaznamenali futbalisti MFK Zemplín Michalovce prvú výhru v sezóne.

V domácom prostredí porazili Podbrezovú, ale so štyrmi bodmi ostávajú stále na poslednom mieste súťaže.

Domácim pomohol rýchly gól

Michalovčania túžili po prvom víťazstve v sezóne a v 4. minúte ich za ním nasmeroval Kolesár, ktorý krížnou strelou prekonal Kuciaka - 1:0.

Rýchly gól domácich už v 4. minúte nabudil oba tímy a po väčšiu časť prvého polčasu sa bolo na čo pozerať.

V 9. minúte mohol vyrovnať Bartoš, ale jeho hlavičke po rohovom kope chýbali centimetre.

Gólom sa neskončili ani dve príležitosti Kurminowského v 10. a 22. minúte a presne nenamieril ani Žofčák v sľubnej príležitosti po polhodine hry.

Hostia sa snažili o vyrovnanie, viackrát sa dostali na dostrel Kirovej bránky, no úspešný nebol ani v 37. minúte atakovaný Wiezik, ktorý trafil iba bočnú sieť.

Výhru poistil Regáli

Úvod druhého dejstva bol obojstranne vlažnejší a na gólové príležitosti si museli diváci počkať.

V 68. minúte sa po chybe domácich dostal k strele Mikuš, ale v sľubnej pozícii mu nesadla strela.

Michalovský brankár Kira musel byť v strehu aj o dve minúty, Wiezikova snaha však ku gólu neviedla.

Hrdinom domáceho tímu sa mohol stať Kolesár v 72. minúte, jeho vydarenú strelu spoza šestnástky však zmaril efektným zákrokom Kuciak.

Hostia však varovanie nevzali vážne, krátko na to dovolili nielen strelu Kurminowského, ale najmä dorážku osamoteného Regáliho - 2:0.

Krátko na to mohlo byť už 3:0, Kurminowski však zblízka trafil iba do Kuciaka.

Hostí mohol vrátiť do zápasu Bartoš, jeho hlavičke v 85. minúte však chýbala presnosť i razancia a krátko na to nenamieril presne ani Viazanko.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Konečne sa nám podarilo streliť góly a som za to veľmi rád. Možností sme mali dostatok, mohli sme toho premeniť aj viac, ale som rád aj za dva góly. Pred druhým polčasom sme hráčov upozorňovali, aby nerobili veľa faulov. Ja osobne som stŕpol pri šanci hosťujúceho Wiezika, no dobre to dopadlo. Bol to ťažký zápas aj pre psychiku a som o to radšej, že sme ho zvládli."

Marek Fabuľa, tréner FK Železiarne Podbrezová: "Videli sme veľmi dobrý futbal. Oba tímy ukázali, že futbal vedia hrať a že liga je vyrovnaná. Rozhodujú v nej detaily a dnes v nich boli lepší domáci hráči. Využili náš lajdácky vstup do zápasu a to rozhodlo. Až po štvrťhodine hry sme sa zbavili akéhosi herného kŕču. Paradoxne sme dnes odohrali asi najlepší zápas vonku, ale bez bodového zisku. Domáci dnes boli efektívni, ďalšie šance nevyužili. Myslím si, že vyhrali zaslúžene a blahoželám im k víťazstvu. Za naše mužstvo som rád, že išlo na dno svojich síl a potvrdilo, že má svoju silu."

MFK Zemplín Michalovce – Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0)

Góly: 4. Kolesár, 74. Regáli. ŽK: 44. Kavka, 62. Kolesár -65. Podstavek, rozhodovali: Chmura - Vorel, Štrbo, 1 423 divákov

Michalovce: Kira - Rota, Kavka, J. Carrillo, Vojtko - Turík- Vaščák (61. C. Diarra), I. Žofčák, Harutjunjan (46. Regáli), Kolesár - Kurminowski (83. Sulley)

Podbrezová: M. Kuciak - D. Magda, Podstavek, M. Bartoš,Matúš Turňa - M. Baran (64. Njire) - Blahút, D. Leško,Breznaník - Wiezik, Matúš Mikuš (68. Viazanko)

Domov»Sportnet na východe»Michalovskí futbalisti sa dočkali prvej výhry v sezóne