Futbalisti Michaloviec získali v piatom kole prvý bod

Momentka zo zápasu.
Momentka zo zápasu. (Autor: huste.sk)
TASR|18. aug 2018 o 20:55

Na domácom ihrisku remizovali s tímom FK Senica.

MICHALOVCE. Prvý polčas priniesol pútavý futbal, v ktorom nebola núdza o zaujímavé momenty.

Michalovčania sa chceli odraziť z dna tabuľky a na ich hre to bolo poznať.

V 7. minúte ešte ich kapitán Igor Žofčák strieľal tesne vedľa, v 9. minúte však po nepresnom pouse Turíka získal loptu a prestrelil brankára Tabordu - 1:0.

Michalovčania boli pri chuti, o druhý gól sa snažili nakopávanými loptami i kombináciou, no ich ofenzívna aktivita postupne utíchla.

Seničania sa dlho nevedeli dostať do šance, ňou nebola ani nevýrazná hlavička Azankpa, no v 27. minúte gólovo udreli.

Po autovom vhadzovaní unikol obrane domácich práve Azankpo a prekonal brankára Kiru - 1:1.

Hostí gólový moment osmelil a jeho autor mohol krátko na to pridať aj druhý gól, v takmer ideálnej pozícii pred Kirom sa však pošmykol.

V 38. minúte neuspel ani jeho spoluhráč Castaňeda, ktorý sa uvoľnil v šestnástke, ale radosť mu zmaril michalovský brankár.

V prvom polčase už diváci ďalší gól nevideli, šance Diarru, Vaščáka či Žofčáka zostali nevyužité.

Ostávajú na chvoste tabuľky

Skóre sa nezmenilo ani v 51. minúte, keď Azankpo strelou po rýchlom brejku nechal vyniknúť pohotového Kiru.

Hostia sa v druhom dejstve zamerali na pozornejšiu obranu a rýchle brejky, s ktorými mal ich súper problémy.

V 58. minúte sa do sľubnej šance dostal Castaňeda, ľavačkou však trafil iba bočnú sieť.

Seničanov mohol nasmerovať k cennému víťazstvu Azankpo v 73. minúte, keď si elegantne zasekol obrancu, ale Kiru neprekonal.

Oba tímy chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, brankári boli neustále v strehu, ale nerozhodný stav vydržal až do konca.

Domáci Michalovčania síce získali prvý bod v sezóne, naďalej však ostávajú na poslednom mieste tabuľky.

Povedali po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Začiatok zápasu bol z našej strany dobrý, prvým dvadsať minút sme hrali to sme to, čo sme chceli. Išli sme do vedenia, no potom sme inkasovali gól z prvej strely na bránku. Mali sme dostatok možností streliť druhý gól, ale v šestnástke nám chýbala rozvaha. V druhom polčase sme prepadávali v obrane, súper mal po jednoduchých prihrávkach viaceré šance. Potrebujeme skvalitniť hru najmä v súperovej šestnástke."

Frederico Ricardo, tréner FK Senica: "Oba tímy chceli body. My sme boli v úvode zápasu zaskočení, potom sme to však vyrovnali. Neskôr si oba tímy vytvorili mnoho šancí, no nepremenili sme ich. Z Michaloviec si odnášame jeden bod. Berieme ho, ale myslím si, že sme mohli mať aj tri."

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 1:1 (1:1)

Góly: 9. Žofčák - 27. Azankpo. Rozhodovali: Smolák - Pozor, Jekkel, ŽK: Carrillo - Solano, 1316 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Kavka, Carrillo, Beskorovajnij - Grič - Diarra (65. Regáli), Žofčák Turík, Vaščák (75. Iloski) - Kurminowski (57. Sulley)

FK Senica: Taborda - Herrera (57. Solano), Otrísal, Dias, Kotula - Zezinho (86. Krč), Nirennold, Tesija - Castaňeda (77. Celis), Azankpo, Asmah