Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|26. aug 2017 o 21:19

Domáci brankár si udržal čisté konto.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0.

Prvých 15 minút patrilo hosťom, ale potom sa začali osmeľovať aj Michalovčania.

Tí udreli v 18. minúte, keď po centri Šimčáka skóroval hlavou Koscelník.

Vzápätí mohol z rýchlej kontry zvýšiť Žofčák a následne sa neujala ani Šimčákova koncovka.

V 33. minúte Šimčákov center našiel Sviarčinského, ale ten netrafil priestor brány.

Keď sa neujala ani Gešnábelova strela, polčas sa skončil tesným michalovským vedením.

Mohli dať aj tretí

Druhý polčas začali hostia opäť trochu lepšie, ale v 50. minúte mohli inkasovať. Šimčákov center však Koscelník minul.

Na druhej strane sa zaskvel Kira pri strele Matheusa.

Dôležitý moment sa udial krátko pred uplynutím hodiny hry, keď druhú žltú kartu videl hosťujúci kapitán Chren.

Hneď z nasledujúceho priameho kopu pridal poisťovací gól Žofčák.

Oslabení hostia sa nevzdávali a v 68. minúte mohli Urgelom znnížiť, opäť sa však vyznamenal Kira.

Michalovčania mohli pridať ešte tretí gól, ale Koscelník z rýchlej kontry mieril iba do brankára Kováča.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)

Góly: 18. Koscelník, 61. Žofčák.

Rozhodovali: Pavlík - Pozor, Jankovič,

ŽK: Šimčák, Bednár - Chren, ČK: 59. Chren (ViOn) za 2.ŽK,