Zemplínčania na novom trávniku v derby podľahli Prešovu

Ilustračné foto. (Autor: pixabay)
Sportnet|12. aug 2017 o 20:34

V prvom domácom zápase po deviatich mesiacoch nebodovali.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce podľahli 0:1 hráčom 1. FC Tatran Prešov v sobotňajšom stretnutí 4. kola najvyššej slovenskej súťaže.

Fortuna liga sa do Michaloviec vrátila po dlhých deviatich mesiacoch, no ani domáce prostredie a 2563 priaznivcov na tribúnach nepomohli hráčom Zemplína k triumfu.

Michalovce v aktuálnej sezóne stále nestrelili ani gól a v tabuľke sú s jediným bodom na predposlednom mieste.

Prešovu patrí 6 bodov za dva triumfy.

Priebeh stretnutia

Prvé východniarske derby v sezóne prinieslo v prvom polčase bojovný futbal.

Najväčšiu gólovú príležitosť úvodného dejstva mal v 9. minúte hosťujúci Adekunle, ktorý sa dostal za obranu domácich, no prudkú strelu namieril tesne nad bránku.

Prešovčania sa mohli ujať vedenia aj v 14. minúte, no Černákovej strele chýbala presnosť i razancia a brankár Biesczad si s ňou poradil.

Michalovčania sa snažili o ofenzívu najmä nakopávanými centrami, no obrana Prešova si vedela poradiť.

Hráči Tatrana sa do príležitostí dostali aj po polhodine hry, hlavička Kačalu a ani strela Černáka však nemierili presne.

V závere prvého polčasu sa k strele z priameho kopu dostal domáci Žofčák, ale Taliana neprekvapil.

Hostia pokračovali v odvážnej hre aj v úvode druhého polčasu a dočkali sa aj gólovej odmeny.

V 53. minúte nevyšla domácim ofsajdová pasca, do úniku sa dostal Černák, ktorý si efektne položil brankára a otvoril skóre - 0:1.

Domáci sa snažili oživiť svoju hru aj striedaniami. V 65. minúte pohrozili ďalším priamym kopom z kraja šestnástky, no Božok namieril len do bočnej siete.

V 71. minúte zamestnala Taliana ďalekonosná strela Koscelníka, ale brankár Tatrana si poradil.

Michalovčania to v druhom dejstve skúšali centrami i kombináciami, no moment prekvapenia neprichádzal.

Obrana Prešova aktívnym pohybom vytláčala súpera z výhodných pozícií a hostia hrozili aj brejkmi.

Do jedného z nich sa dostal Černák v 79. minúte, no nezakončil ideálne.

Domáci sa už v závere nedostali k vážnejšej príležitosti a v prvom domácom zápase po deviatich mesiacoch nebodovali.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne. Po dlhých deviatich mesiacoch sme chceli
prebudiť diváka, no z aktívnych zámerov sme prešli do nervozity. Viazla nám kombinácia, ťažko sme sa presadzovali. Súper hral veľmi dobre organizovane a dostal sa do viacerých brejkov. V druhom polčase sme chceli zlepšiť kombináciu v strede poľa, no urobili sme chybu a dostali sme gól. Snažili sme sa o vyrovnanie, no v ofenzíve nám chýba moment prekvapenia. Centrované lopty tam síce boli, no cítime absenciu skúseností najmä v ofenzíve."

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Do Michaloviec sme prišli s určitým zámerom. Zmenili sme rozostavenie a chceli sme byť aktívni. Myslím si, že sa nám to podarilo. Už v prvom polčase sme mali niekoľko príležitostí na skórovanie, napokon to padlo v druhom. Po zisku lopty bol náš zámer prejsť okamžite do protiútoku. Naše zámery nám vychádzali. Gólových príležitostí sme mali viac, takže naše víťazstvo je asi zaslúžené."

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Gól: 53. Černák. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Antonov, Svjarčinskij, Božok - Sedlák, Kačala, 2563 divákov

zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Biesczad - Svjarčinskij, Kavka, Mancilla, Šimčák - Žofčák, Grič, Danko (79. Kolesár), Božok - Kushta (64. Bragín), Antonov (46. Koscelník)

1. FC Tatran Prešov: Talian - Katona (76. Keresteš), Kačala, Jacko, Sedlák - Bartek, Černák, Dzurík - Udeh, Wiezik (72. Grešák), Adekunle (89. Dupkala)