Center Radovan Cútt. Dvojgólový strelec zo Skalice.
Center Radovan Cútt. Dvojgólový strelec zo Skalice. (Autor: Róbert Andrejov)
Martin Belej|3. mar 2017 o 20:35

Michalovskí hokejisti prehrali v rozhodujúcom semifinále v Detve 1:4.

DETVA. Semifinálovú sériu v 1. hokejovej lige medzi Detvou a Michalovcami musel rozhodnúť až piaty zápas pod Poľanou.

Michalovčanom nevyšiel úvod stretnutia, už v 10. minúte prehrávali 0:2. Do konca prvej časti ešte stihol Cútt znížiť.

V druhej tretine bola Dukla aktívnejším tímom, súpera výrazne prestrieľala, ale bez gólového efektu.

Klincom do rakvy finálových nádejí Michaloviec sa tak stal tretí gól Detvy zo 48. minúty, na ktorý už Dukla nedokázala odpovedať. Naopak, tesne pred koncom ešte inkasovala štvrtý gól.

Sezóna sa tak pre Michalovčanov skončila, vo finále sa stretnú Detva a Skalica, zároveň si zahrajú baráž o extraligu.

HC 07 Orin Detva – HK Dukla Michalovce 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Konečný stav série 3:2, Detva postúpila do finále.

Góly: 6. Fekiač (Gašpar, Škvaridlo), 10. Žilka (Fekiač), 48. Török, 60. Škvaridlo (Török) – 17. Cútt (Giľák, Hančák).

Vylúčení 6:3 na 2 minúty, navyše Mrňa (Michalovce) 10 min a DKZ., presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali Štefik, Snášel – Šefčík, Junek, 1 400 divákov.