Derby sa skončilo nerozhodne, Prešov vezie z Michaloviec bod

Prešovský legionár Ashiru Olasunkanmi dal v Michalovciach dva góly.
Prešovský legionár Ashiru Olasunkanmi dal v Michalovciach dva góly. (Autor: SITA)
TASR|22. okt 2016 o 18:59

Dvaja strelci dali po dva góly.

MICHALOVCE. V 13. kole Fortuna ligy sa vo východniarskom derby Michalovce - Prešov zrodil nerozhodný výsledok 2:2.

Po dva góly zaznamenali domáci Stanislav Danko, aj hosťujúci legionár Ashiru Olansunjanmi.

Fortunaligové derby Michalovce - Prešov: fotogaléria

24.10.2016

Prešovský legionár žiaril

Úvodnú prevahu Michaloviec "schladil" v 13. minúte Olansunjanmi, ktorý sa šikovne zbavil brániaceho hráča a nechytateľnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre.

Domácim sa o štyri minúty podarilo vyrovnať, keď Danko prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Už o minútu rozvlnil sieť aj Rolinc, ale gólu prešovského útočníka predchádzalo zlé vhadzovanie a hlavný rozhodca Glova ho neuznal.

Tatran mohol poslať opäť do vedenia Olansunjanmi, v 23. minúte však opečiatkoval len brvno domácej brány.

V 43. minúte si však najlepší hráč na trávniku všetko vynahradil, keď "bombou" pod brvno nechal Maceja v úlohe štatistu.

Prešovčania mohli odchádzať do kabín v ešte lepšej východiskovej pozícii, lenže Rolinc v sólovom úniku stroskotal na pohotovom Macejovi.

Danko zachránil domácim aspoň bod

Michalovciam sa v 57. minúte podarilo vyrovnať zásluhou efektívneho Danka, ktorému do gólovej "parkety" prihral Mensah.

Ofenzívne manévre v ďalšom priebehu ustali.

Až v 78. minúte zaujala divákov na tribúnach akcia Kuncu, ktorého strelu v pokutovom území zblokoval v poslednej chvíli jeden z hráčov Tatrana.

Východniarske derby sa tak skončilo remízou 2:2.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 2:2 (1:2)

Góly: 17. a 57. S. Danko - 13. a 43. Olansunjanmi.

Rozhodoval: Glova, ŽK: Škutka, Sedlák, Kotora - Kačala, Katona, 1 750 divákov.

Michalovce: Macej - Koscelník, Sipľak, Qose, Šimčák - Sedlák - Žofčák (81. Regáli), Danko, Mensah, Kotora (60. Kunca) - Škutka (46. Kushta).

Prešov: Talian - Bartek, Petko, Dzurík, Kačala - Olansunjanmi, Micherda (90. Kubus), Keresteš, D. Leško (90.+3 Bujňák) - Rolinc (72. Tubonemi), Katona.