ilustr. foto
ilustr. foto (Autor: archív)
Sportnet|24. sep 2016 o 21:01

Hráči MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad Spartakom Myjava 3:2.

MICHALOVCE. Hráči MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad Spartakom Myjava 3:2 v sobotňajšom stretnutí 10. kola futbalovej Fortuna ligy 2016/2017.

Michalovčania sú po sobote na 7. mieste fortunaligovej tabuľky so ziskom 14 bodov, Myjava je so sedemnástimi bodmi štvrtá.

Priebeh stretnutia

Lepšie začali domáci, ktorí si od úvodu vytvorili veľký tlak. So strelou Qoseho si na mokrom trávniku ešte Hruška poradil a aj Mensah v stopercentnej šanci minul. V 15. minúte však už Michalovčania otvorili skóre, keď po Mensahovom centri z ľavej strany skóroval Škutka.

O tri minúty neskôr už Michalovčania mohli viesť o dva góly, ale po centri z ľavej strany Mensah hlavou tesne minul.

V 22. minúte bolo 2:0, keď po rohovom kope hlavou skóroval Podhorin.

Druhý inkasovaný gól hostí nabudil a odmenou im bol kontaktný gól, ktorý dosiahol v 33. minúte po rohovom kope Ostojič. Myjavčania mohli dokonca aj vyrovnať, keď minútu pred koncom prvého polčasu sa Machovec predral domácou obranou, jeho strela však iba lízla žrď Kirovej brány.

V 2. polčase sa hral vyrovnaný futbal medzi šestnástkami, ktorý sa musel divákom páčiť. Obe mužstvá si vypracúvali jednu gólovú šancu za druhou. V 69. minúte unikol Danko, brankár Hruška však jeho jedovku vyrazil.

V tom čase prišlo v mužstve hostí k dvojitému striedaniu, keď myjavský tréner poslal do hry Sládeka s Pekárom. Tí hru hostí výrazne oživili. V 78. minúte Sládek vypálil vedľa, v 83. minúte sa však práve on po rohovom kope striedajúceho Pekára presadil hlavou a vyrovnal na 2:2.

Obe mužstvá sa však s remízou neuspokojili a chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu. V 85. minúte brankár Hruška bravúrne vyrazil priamy kop Žofčáka a o dve minúty Kunca tesne minul myjavskú bránu. Vzápätí na druhej strane mal rozhodujúci gól na kopačke Sládek, ktorého strelu Kira vyrazil iba na roh.

Z neho striedajúci Holiš z päťky trestuhodne hlavou netrafil bránu.

Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí remízou, prišiel center Kuncu z ľavej strany a Žofčák rozhodol o tom, že tri body zostali na Zemplíne.

Hlasy trénerov

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "Podľa mňa diváci videli veľmi kvalitný ligový zápas. Myslím si, že prvých 30 minút sme boli lepším tímom, potom však začali hrať aj hostia, ktorí vyrovnali hru. Vedeli sme, že súper má svoju kvalitu a na určitý čas ovládol aj dianie na ihrisku. Pri tých šanciach hostí by som bral aj bod. Hral sa futbal hore-dole, obe mužstvá hrali na víťazstvo a som rád, že sme ho nakoniec strhli na svoju stranu."

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Prvých 20 minút ako keby sme ani neboli na ihrisku. Hrali sme presný opak toho, čo sme chceli hrať. Domácim sme darovali dva góly. Po hodine hry sme konečne začali hrať, dali sme kontaktný gól a v závere polčasu sme mohli streliť aj vyrovnávajúci. V druhom polčase sme mali jednu šancu za druhou. Čo sa týka záveru, mali sme hru vo svojich rukách. Mali sme dve tutovky, gól sme však nedali. Nakoniec nám v 90. minúte dal gól hlavou asi najnižší hráč na ihrisku."

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Myjava 3:2 (2:1)

Góly: 15. Škutka, 22. Podhorin, 90.+ I. Žofčák - 33.Ostojič, 83. P. Sládek, ŽK: 27. Ivan Kotora - 26. Kukoľ, 72.Machovec, rozhodovali: Vnuk - Brendza, Roszbeck

Zostavy:

Michalovce: Kira - Koscelník, Chukwuebuka Lazarus, Podhorin,Sipľak - Kristi Qose - I. Žofčák, S. Danko, Mensah (37.Kunca), Ivan Kotora (57. T. Sedlák) - Škutka (88. Kushta)

Myjava: Matúš Hruška - Kukoľ, Ostojič, P. Pavlík, Machovec -T. Kóňa, Marček (83. Holiš) - Brigant (67. Pekár), Bílovský,Mehremič (68. P. Sládek) - Ľ. Kolár